Historia Świata

Świat jest ogromny, nieodkryty i niebezpieczny. Nie zawsze taki był, 200 lat temu gwałtowna magiczna anomalia – nazwana przez uczonych Drugim Stworzeniem – spowodowała, że cały świat zmienił się nie do poznania.

To co było przed Drugim Stworzeniem nazywane jest "Starym Światem", wszystko po anomalii to "Nowy Świat".

Stary Świat

Wiedza o Starym Świecie czerpana jest z różnych źródeł.

Część żyjących jeszcze przedstawicieli długowiecznych ras twierdzi, że pamiętają to jak wyglądał świat przed anomalią jakby to było wczoraj, większość jednak twierdzi, że ich wspomnienia są rozmyte jakby były snem ostatniej nocy.

Trochę można dowiedzieć się z ruin które pokrywają cały Nowy Świat. Bardziej odważna i głupsza część dzisiejszych ludzi poświęca życie na szukanie skarbów wśród tych gruzów i podziemnych korytarzy. Czasem wracają z jakimś zniszczonym urządzeniem, innym razem z ozdobnym dywanem obrazującym nikomu nieznane rytuały lub prywatnymi zdjęciami i dziennikami ludzi Starego Świata zapisanymi w nikomu nieznanych językach.

Krążą też plotki o jedynym miejscu niedotkniętym przez magiczną energię która dokonała przebudowy świata. Podobno ochroniła je działająca wewnątrz maszyna stworzona przez mieszkające tam elfy setki lat przed Drugim Stworzeniem.

Tak jak wiele jest źródeł wiedzy, tak i sama wiedza jest wysoce zróżnicowana, jest jednak kilka faktów które zdają się tworzyć spójną całość.

  1. Rasy rozumne niedużo zmieniły się po Drugim Stworzeniu. W użyciu były jednak inne języki niż te które znane są dzisiaj.
  2. Flora i fauna Nowego Świata jest bardziej dziką i nieokiełznaną wersją tego co było obecne w Starym Świecie.
  3. Wiele poszlak sugeruje, że magia w Starym Świecie była dostępna tylko do wąskiego grona uzdolnionych, i nie tak powszechna jak w Nowym Świecie.

Nowy Świat

Przez ostatnie 200 lat z gruzów Starego Świata udało się postawić podwaliny cywilizacji która skupiona jest głównie wokół dużych Państw-Miast. Między nimi znajdują się ogromne połacie nieokiełznanych przestrzeni.

Kołogród

Czarny Zamek

Historia Świata

Rdzeń potęgi Daan_Superhuff